Bijbelteksten over Jeugd

0
20550

We zullen enkele bijbelverzen over jongeren onderzoeken. God is trots op de jeugd; daarom zijn veel van de heiligen die God gebruikte om de bediening te verspreiden, begonnen toen ze jong waren. De wil van koning David, Samuël, Jacob en nog veel meer waren jongeren toen God zijn verbonden werk met hen begon.

Een snelle reis naar de nieuwe testamenten, zelfs Christus Jezus begon en voltooide zijn missie van redding en verlossing toen hij nog jong was. Dit verklaart dat het een grote kracht is om een ​​jongere te zijn. Geen wonder dat de Bijbel zei dat de glorie van de jongeren in hun kracht ligt. De kracht en behendigheid van een jongere is niet te vergelijken met die van een oudere volwassene. Zelfs toen God de mens een belofte van de Heilige Geest gaf in het boek Handelingen 2:17 En het zal geschieden in de laatste dagen, zegt God, Ik zal uitstorten van mijn Geest op alle vlees: en uw zonen en uw dochters zullen profeteren, en uw jonge mannen zullen visioenen zien, en uw oude mannen zullen dromen dromen.

Schrijf u alstublieft in op ons YouTube-kanaal om dagelijkse krachtige gebedsvideo's te bekijken


Nieuw boek van Pastor Ikechukwu. 
Nu beschikbaar op amazon

De Schrift maakte bekend hoe de geest zal werken dat de zonen en dochters zullen profeteren, en de oudere mannen zullen dromen dromen terwijl de jonge mannen een visioen zullen zien. De oudere mannen zullen de dingen alleen zien terwijl ze rusten tijdens het slaapuur, terwijl jonge mannen, zelfs als ze vol kracht wakker zijn, een visioen zullen zien. God begrijpt dat de aanblik van een jonge man beter is dan die van de oude, daarom zien de oudere mannen de dingen alleen in hun droom terwijl een jonge man visie kan zien, zelfs als ze niet slapen.

Dit verklaart dat de beste tijd om voor God te werken in onze jeugd is. Zelfs als het erom gaat het lot op aarde te bereiken, is de beste tijd om het uit te werken op jonge leeftijd, wanneer onze kracht nog steeds sterk wordt. De jeugd vertegenwoordigt de zon, gevuld met kracht en behendigheid die goed genoeg is om elk werk te doen, terwijl de ouderdom de nacht vertegenwoordigt waarop iedereen zou moeten rusten. Laten we nu eens kijken naar enkele bijbelverzen over jeugd.

Schrijf u alstublieft in op ons YouTube-kanaal om dagelijkse krachtige gebedsvideo's te bekijken

Bijbelteksten over Jeugd

Genesis 8:21 En de HEERE rook een zoete reuk; en de HEER zei in zijn hart: Ik zal de aarde niet meer vervloeken om de mens wil; want de verbeelding van het hart van de mens is slecht vanaf zijn jeugd; ik zal ook niet meer alles wat leeft, slaan, zoals ik heb gedaan.

Genesis 43:33 En zij zaten voor hem, de eerstgeborene naar zijn geboorterecht, en de jongste naar zijn jeugd; en de mannen verwonderden zich over elkaar.

Genesis 46:34 Dat gij zult zeggen: Het beroep van uw knechten was van onze jeugd af tot nu toe, zowel wij als onze vaderen; opdat gij in het land Gosen moogt wonen; want iedere herder is een gruwel voor de Egyptenaren.

Leviticus 22:13 Maar indien de dochter van de priester weduwe of gescheiden is, en geen kind heeft, en als in haar jeugd naar het huis van haar vader terugkeert, zal zij van het vlees van haar vader eten; maar geen vreemde zal daarvan eten.

Numeri 30: 3 Indien ook een vrouw den HEERE een gelofte belooft, en zich door een band verbindt, zijnde in haar vaders huis in haar jeugd;

Numeri 30:16 Dit zijn de inzettingen, die de HEERE Mozes geboden had, tussen een man en zijn vrouw, tussen de vader en zijn dochter, terwijl zij nog in haar jeugd in het huis van haar vader was.

Richtere 8:20 En hij zeide tot zijn eerstgeborene Jether: Sta op en dood hen. Maar de jongeman trok zijn zwaard niet; want hij vreesde, omdat hij nog een jongeman was.

1 Samuël 17:33 En Saul zeide tot David: Gij zijt niet in staat tegen deze Filistijn in te gaan, om met hem te strijden; want gij zijt slechts een jongere, en hij is een krijgsman van zijn jeugd.

1 Samuël 17:42 En toen de Filistijn om zich heen keek en David zag, verachtte hij hem; want hij was nog maar een jongen, en blozend, en had een mooi gezicht.

1 Samuël 17:55 En toen Saul David zag optrekken tegen de Filistijn, zei hij tot Abner, de aanvoerder van het leger, Abner, wiens zoon is deze jongen? En Abner zei: Zo waar uw ziel leeft, o koning, ik kan het niet zeggen.

2 Samuël 19: 7 Nu, sta dan op, ga heen en spreek comfortabel tot uw dienstknechten; want ik zweer bij de HEER, als u niet naar buiten gaat, zal er vannacht niemand bij u blijven; en dat zal u erger zijn dan al het kwaad dat u overkwam van uw jeugd tot nu toe.

1 Koningen 18:12 En het zal geschieden, zodra ik van u weg ben, dat de Geest des Heren u zal dragen waarheen ik niet weet; en als ik dus kom en het aan Achab vertel, en hij kan u niet vinden, zal hij mij doden; maar ik, uw dienstknecht, vrees de Heer vanaf mijn jeugd.

Job 13:26 Want gij schrijft bittere dingen tegen mij, en doet mij de ongerechtigheden van mijn jeugd in bezit nemen.

Job 20:11 Zijn beenderen zijn vervuld van de zonde van zijn jeugd, die bij hem in het stof zal liggen.

Job 29: 4 Zoals ik was in de dagen van mijn jeugd, toen het geheim van God op mijn tabernakel was;

Job 30:12 Laat aan mijn rechterhand de jongeling opstaan; ze duwen mijn voeten weg en ze heffen de wegen van hun vernietiging tegen mij op.

Job 31:18 (want vanaf mijn jeugd werd hij met mij opgevoed, als met een vader, en ik heb haar geleid vanaf mijn moeders schoot;)

Job 33:25 Zijn vlees zal frisser zijn dan dat van een kind; hij zal terugkeren naar de dagen van zijn jeugd:

Job 36:14 Ze sterven in de jeugd, en hun leven is onder de onreinen.

Psalmen 25: 7 Denk niet aan de zonden van mijn jeugd, noch aan mijn overtredingen; gedenk mij naar Uw goedertierenheid, o HEERE!

Psalmen 71: 5 Want gij zijt mijn hoop, o Here GOD: gij zijt mijn vertrouwen vanaf mijn jeugd.

Psalmen 71:17 O God, Gij hebt mij van jongs af aan geleerd, en tot dusver heb ik uw wonderwerken bekendgemaakt.

Psalmen 88:15 Ik ben ellendig en bereid om te sterven vanaf mijn jeugd: terwijl ik lijd onder uw verschrikkingen, word ik afgeleid.

Psalmen 89:45 De dagen van zijn jeugd hebt gij verkort; gij hebt hem met schaamte bedekt. Selah.

Psalmen 103: 5 Die uw mond verzadigt met goede dingen; zodat uw jeugd wordt vernieuwd als die van een arend.

Psalmen 110: 3 Uw volk zal gewillig zijn op de dag van uw macht, in de schoonheden van heiligheid vanuit de schoot van de ochtend: u hebt de dauw van uw jeugd.

Psalmen 127: 4 Zoals pijlen zijn in de hand van een machtige man; zo zijn kinderen van de jeugd.

Psalmen 129: 1 Vele malen hebben zij mij van jongs af aan getroffen, moge Israël nu zeggen:

Psalmen 129: 2 Vele malen hebben zij mij van jongs af aan getroffen, maar zij hebben mij niet overwonnen.

Psalmen 144: 12 opdat onze zonen mochten zijn als planten, opgegroeid in hun jeugd; opdat onze dochters als hoekstenen mogen zijn, gepolijst naar de gelijkenis van een paleis:

Spreuken 2:17 Die de gids van haar jeugd verlaat en het verbond van haar God vergeet.

Spreuken 5:18 Laat uw fontein gezegend zijn, en verheug u met de vrouw van uw jeugd.

Spreuken 7: 7 En aanschouwde onder de eenvoudige, ik onderscheidde onder de jongeren, een jonge man zonder verstand,

Prediker 11: 9 Verblijdt u, jongeman, in uw jeugd; en laat uw hart u aanmoedigen in de dagen van uw jeugd, en wandelen in de wegen van uw hart en in de ogen van uw ogen; maar weet u, dat God u voor al deze dingen in het gericht zal brengen.

Prediker 11:10 Daarom, verwijder verdriet uit uw hart en doe het kwade weg van uw vlees: want jeugd en jeugd zijn ijdelheid.

Prediker 12: 1 Gedenk nu uw Schepper in de dagen van uw jeugd, terwijl de slechte dagen niet komen, noch de jaren naderen, wanneer u zult zeggen: Ik heb geen genoegen in hen;

Jesaja 40:30 Zelfs de jongeren zullen flauwvallen en vermoeid raken, en de jonge mannen zullen volkomen vallen.

Jesaja 47:12 Sta nu bij uw betoveringen en bij de veelheid van uw tovenarijen, waarin gij vanaf uw jeugd gewerkt hebt; zo ja, dan zult u kunnen profiteren, zo ja, dan mag u zegevieren.

Jesaja 47:15 Zo zullen zij tot u zijn met wie u hebt gewerkt, ja, uw kooplieden, vanaf uw jeugd: zij zullen een ieder naar zijn wijk dwalen; niemand zal u redden.

Jesaja 54: 4 Vrees niet; want gij zult niet beschaamd worden, noch beschaamd worden; want gij zult niet beschaamd worden; want gij zult de schaamte van uw jeugd vergeten, en u zult de smaad van uw weduwschap niet meer gedenken.

Jesaja 54: 6 Want de HERE heeft u geroepen als een vrouw, verlaten en bedroefd van geest, en een vrouw van de jeugd, toen gij geweigerd werd, zegt uw God.

Jeremia 2: 2 Ga en roep in de oren van Jeruzalem, zeggende: Zo zegt de HEERE; Ik herinner me u, de vriendelijkheid van uw jeugd, de liefde van uw echtgenoten, toen u achter mij aan ging in de woestijn, in een land dat niet werd gezaaid.

Jeremia 3: 4 Zult u niet van nu af aan tot mij roepen: Mijn vader, bent u de gids van mijn jeugd?

Jeremia 3:24 Want schaamte heeft de arbeid van onze vaderen van onze jeugd verslonden; hun kuddes en hun kuddes, hun zonen en hun dochters.

Jeremia 3:25 Wij gaan liggen in onze schaamte, en onze verwarring bedekt ons: want wij hebben gezondigd tegen de HERE, onze God, wij en onze vaderen, vanaf onze jeugd tot op de dag van vandaag, en hebben de stem van de HERE niet gehoorzamen God.

Jeremia 22:21 Ik sprak tot u in uw welvaart; maar gij zei: ik zal niet horen. Dit is uw weg geweest van jongs af aan, dat u mijn stem niet gehoorzaamde.

Jeremia 31:19 Zeker nadat ik was bekeerd, bekeerde ik mij; en daarna kreeg ik instructies, ik sloeg op mijn dij: ik schaamde me, ja, zelfs beschaamd, omdat ik de smaad van mijn jeugd droeg.

Jeremia 32:30 Want de kinderen van Israël en de kinderen van Juda hebben van jongs af aan slechts kwaad voor mij gedaan; want de kinderen van Israël hebben mij alleen tot woede opgewekt met het werk van hun handen, zegt de HEERE.

Jeremia 48:11 Moab was op zijn gemak vanaf zijn jeugd, en hij heeft zich op zijn droesem gevestigd en is niet van vat tot vat geleegd, noch is hij in gevangenschap gegaan; daarom bleef zijn smaak in hem en zijn geur is niet veranderd.

Klaagliederen 3:27 Het is goed voor een man dat hij in zijn jeugd het juk draagt.

Ezechiël 4:14 Toen zei ik: Ach Heer GOD! zie, mijn ziel is niet verontreinigd: want van jongs af aan, tot nu toe heb ik niet gegeten van wat uit zichzelf sterft of in stukken wordt gescheurd; evenmin kwam er verschrikkelijk vlees in mijn mond.

Ezechiël 16:22 En in al uw gruwelen en uw hoererij hebt u zich de dagen van uw jeugd niet herinnerd, toen u naakt en bloot was en vervuild in uw bloed.

Ezechiël 16:43 Omdat gij de dagen van uw jeugd niet herinnerd hebt, maar mij in al deze dingen gestoord hebt; zie, daarom zal Ik ook uw weg op uw hoofd vergelden, zegt de Heere HEERE: en gij zult deze onzedelijkheid niet boven al uw gruwelen begaan.

Ezechiël 16:60 Niettemin zal ik mijn verbond met u gedenken in de dagen van uw jeugd, en ik zal u een eeuwig verbond sluiten.

Ezechiël 23: 3 En zij verrichtten hoererijen in Egypte; ze pleegden hoererij in hun jeugd: daar werden hun borsten geperst en daar kneep ze de spenen van hun maagdelijkheid.

Ezechiël 23: 8 Evenmin liet ze haar hoererij uit Egypte achter: want in haar jeugd lagen ze bij haar, en ze kneep de borsten van haar maagdelijkheid, en stortten hun hoererij op haar uit.

Ezechiël 23:19 Toch vermenigvuldigde ze haar hoererij, door te roepen tot herinnering aan de dagen van haar jeugd, waarin ze de hoer in het land Egypte had gespeeld.

Ezechiël 23:21 Zo riep gij om de ontucht van uw jeugd te gedenken, door uw spenen door de Egyptenaren te verbrijzelen voor de paps van uw jeugd.

Hosea 2:15 En ik zal haar van daar haar wijngaarden geven, en het dal van Achor als een deur van hoop; en zij zal daar zingen, zoals in de dagen van haar jeugd, en zoals op de dag dat ze uitkwam uit het land van Egypte.

Joël 1: 8 Klaag als een maagd omgord met een zak voor de echtgenoot van haar jeugd.

Zacharia 13: 5 Maar hij zal zeggen: Ik ben geen profeet, ik ben een landman; want de mens heeft mij geleerd vee van mijn jeugd af te houden.

Maleachi 2:14 Toch zegt u: Waarom? Omdat de HERE getuige is geweest tussen u en de vrouw van uw jeugd, tegen wie u verraderlijk hebt gehandeld: toch is zij uw metgezel en de vrouw van uw verbond.

Maleachi 2:15 En heeft hij er geen gemaakt? Toch had hij het residu van de geest. En waarom? Om een ​​goddelijk zaad te zoeken. Let daarom op uw geest en laat niemand verraderlijk optreden tegen de vrouw van zijn jeugd.

Matteüs 19:20 De jonge man zei tegen hem: Al deze dingen heb ik vanaf mijn jeugd verborgen gehouden: wat ontbreekt mij nog?

Marcus 10:20 En hij antwoordde en zeide tot hem: Meester, dit alles heb ik sinds mijn jeugd in acht genomen.

Lukas 18:21 En hij zei: Al deze heb ik vanaf mijn jeugd bewaard.

Handelingen 26: 4 Mijn levenswijze uit mijn jeugd, die voor het eerst onder mijn eigen natie in Jeruzalem was, kent alle Joden;

1 Timoteüs 4:12 Laat niemand uw jeugd verachten; maar wees een voorbeeld voor de gelovigen, in woord, in gesprek, in naastenliefde, in geest, in geloof, in zuiverheid.

2 Timoteüs 2:22 Vlucht ook jeugdige begeerten; maar volg gerechtigheid, geloof, naastenliefde, vrede, met hen die de Heer aanroepen vanuit een rein hart.

Schrijf u alstublieft in op ons YouTube-kanaal om dagelijkse krachtige gebedsvideo's te bekijken

KKIJK INDLY EVERYDAYPRAYERGUIDE TV OP YOUTUBE
ABONNEER NU
Vorig artikelBijbelteksten over elkaar helpen
Volgende artikelBijbelteksten voor de gebroken harten
Mijn naam is Pastor Ikechukwu Chinedum, ik ben een Man van God, die gepassioneerd is over de beweging van God in deze laatste dagen. Ik geloof dat God elke gelovige bekrachtigd heeft met een vreemde orde van genade om de kracht van de Heilige Geest te manifesteren. Ik geloof dat geen enkele christen door de duivel onderdrukt mag worden, we hebben de kracht om te leven en te wandelen in heerschappij door gebeden en het Woord. Voor meer informatie of advies kunt u contact met mij opnemen via chinedumadmob@gmail.com of me chatten via WhatsApp en Telegram op + 2347032533703. Ik zal je ook graag uitnodigen om lid te worden van onze krachtige 24-uurs gebedsgroep op Telegram. Klik op deze link om nu lid te worden, https://t.me/joinchat/RPiiPhlAYaXzRRscZ6vTXQ. God zegene u.

LAAT EEN ANTWOORD ACHTER

Vul hier uw reactie!
Vul uw naam hier

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Ontdek hoe uw reactiegegevens worden verwerkt.